logo BMP Consulting

Wersja Comarch ERP Optima 2024.0.1

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.0.1 to kolejny krok w usprawnianiu zarządzania firmą. Blisko 70 nowości i ulepszeń mają na celu usprawnić pracę z programem jeszcze bardziej.

Wersja Comarch ERP Optima 2024.0.1.

Informujemy, że została udostępniona najnowsza wersja Comarch ERP Optima 2024.0.1. Comarch ERP Optima to program dedykowany małym i średnim firmom oraz biurom rachunkowym, który od lat cieszy się popularnością na rynku. Obecnie korzysta z niego ponad 70 000 firm, a w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy system wybrało aż 3800 nowych klientów, co przełożyło się na niemal 20% wzrost sprzedaży.

Nowa wersja Comarch ERP Optima to kolejny krok naprzód w usprawnianiu zarządzania firmą. Zostało wprowadzonych blisko 70  nowości i ulepszeń, które mają na celu usprawnienie pracy z programem jeszcze bardziej. Oto kilka z nich:

Najważniejsze zmiany w programie Comarch ERP Optima 2024.0.1.

Nowa wersja systemu Comarch ERP Optima skupia się przede wszystkim na automatyzacji procesu realizacji zamówień z platform Comarch e-Sklep i wszystko.pl. Dodatkowo, wprowadzono możliwość przeprowadzenia przeszacowania kursów walut na zakończenie określonego miesiąca lub kwartału.

W ramach modułu płacowo-kadrowego została udostępniona funkcja naliczania wynagrodzeń dla osób pracujących na podstawie umowy cywilnoprawnej w przypadku delegacji za granicę. Ponadto, wprowadzono automatyczne naliczanie przychodu związane z Programem Pracowniczym Kapitałowym (PPK) po zwolnieniu pracownika.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane z przepisami:

 • Wprowadzono nową funkcję umożliwiającą rozliczanie zaliczek bez konieczności wprowadzania Faktur Zaliczkowych, zgodnie z nowelizacją ustawy o VAT z 16 czerwca 2023 r. (art. 106b, ust. 1a i 1b).
 • Dodano najnowszą wersję deklaracji rocznej PIT-4R w wersji 13.
 • W trakcie automatycznych aktualizacji we wrześniu dostosowano procesy wysyłki i odbioru faktur z Krajowego Systemu e-Faktur do nowej struktury FA(2).

Nowości Comarch ERP Optima 2024.0.1

 • Przeorganizowano Informacje bieżące, umieszczając je teraz w menu Start, pod opcją Informacje o firmie.
 • Udostępniono możliwość przypisania domyślnego rachunku bankowego dla kontrahenta w każdej dostępnej walucie.
 • Wprowadzono integrację z platformą Comarch Apfino, umożliwiając weryfikację wiarygodności kontrahenta.
 • Dodano funkcję automatycznego realizowania zamówień z Comarch e-Sklep oraz wszystko.pl.
 • Aktualnie istnieje opcja dodania zdjęcia Operatora, które zostanie wyświetlone w Comarch e-Sklep jako Opiekun towaru/kontrahenta.
 • Dodano możliwość tłumaczenia jednostek miar wysyłanych do Comarch e-Sklep.
 • Umożliwiono udostępnianie pakietu Comarch OCR Biura Rachunkowego Klientom.
 • W aktualnej wersji można indywidualnie określić domyślne konta księgowe dla różnic kursowych dla każdej firmy.
 • Dodano opcję przeszacowania walut na koniec miesiąca/kwartału.
 • Dodano automatyczne ustawienie odliczeń na Nie dla wszystkich dokumentów dodawanych poprzez Comarch OCR do rejestrów VAT zakupu.
 • Na formularzach dokumentów handlowo-magazynowych umożliwiono podgląd załączników z Biblioteki Dokumentów.
 • Wprowadzono możliwość naliczania wynagrodzeń z tytułu umowy cywilnoprawnej dla osób oddelegowanych do pracy za granicę.
 • Automatyczne naliczanie przychodu z tytułu PPK po zwolnieniu pracownika, uwzględniane w deklaracjach pracownika.

Funkcje poszerzające integrację z ERP 4.0

W Analizach BI rozwinięto obszary magazynów i sprzedaży, uwzględniając m.in. towary bez dokonanej sprzedaży i początkowy stan magazynowy. Dodano informacje o dacie ostatniej sprzedaży wraz ze stanem magazynowym. Obszar Kadr i Płac został rozbudowany o raporty średnich wartości dla poszczególnych działów. Ponadto, wprowadzono hierarchie opisów analitycznych w raportach dotyczących opisów. Dokonano aktualizacji raportu dotyczącego otrzymanych i zrealizowanych świadczeń pieniężnych.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2024.0.1.

>> Nowości i zmiany w nowej wersji Comarch Optima 2024.0.1 <<

Przetestuj za darmo Comarch ERP Optima DEMO!

Comarch ERP Optima dzięki swojej modułowości podchodzi całościowo do kwestii zarządzania firmą.

Aktualizacja wg przepisów

Trzymaj rękę na pulsie ze zmianami prawnymi i podatkowymi. Również tymi, związanymi z KSeF, Polskim Ładem. Comarch ERP Optima posiada Certyfikat Zgodności z Ustawą o Rachunkowości.

Jak często program Comarch ERP Optima jest aktualizowany?

Program jest regularnie aktualizowany, aby zapewnić użytkownikom najnowsze funkcje, poprawki błędów oraz zgodność z obowiązującymi przepisami i wymogami branżowymi.

Aktualizacje są wydawane okresowo, zazwyczaj co kilka miesięcy lub w zależności od potrzeb i zmian na rynku. Ważne jest, aby regularnie instalować dostępne aktualizacje, aby utrzymać system w optymalnej kondycji i maksymalnie wykorzystać jego możliwości. Więcej informacji na temat częstotliwości i dostępnych aktualizacji można uzyskać bezpośrednio od producenta Comarch lub od autoryzowanego partnera.

Zamów DEMO Comarch ERP Optima i testuj za darmo!

Wypełnij formularz i zamów DEMO!

Potrzebujesz pomocy?

Napisz lub zadzwoń

+48 530 922 325

biuro@bmpconsulting.pl