logo BMP Consulting

Wdrożenia Comarch ERP XL w Browarze Błonie wykonane w rekordowym czasie

Spełnione wymagania Klienta w 100% przy pomocy standardowych rozwiązań systemu Comarch ERP XL 100%. Wdrożenie nie wymagało dodatków programistycznych. Poznając dobrze system można go dostosować do najbardziej szczegółowych wymagań. Doświadczony zespół, ale również zaangażowanie ze strony Klienta, to gwarancja szybkiego i skutecznego wdrożenia.

O Browarze Błonie

#produkcja #piwarzemieślnicze

Browar Błonie to doskonały przykład firmy stworzonej z pasji do piwowarstwa. Historia Browaru Błonie rozpoczyna się w 2016 roku, a dwa lata później odbywa się otwarcie w pełni wybudowanego zakładu produkcyjnego – najnowocześniejszego w Polsce obiektu przystosowanego do warzenia piwa rzemieślniczego.

Możliwości technologiczne zakładu są na najwyższym poziomie – w tej chwili, moce produkcyjne wynoszą aż 5 milionów butelek rocznie! Oferta piwna Browaru Błonie jest równie imponująca i ma w swojej ofercie aż 40 gatunków piw. Browar Błonie część swoich mocy produkcyjnych udostępnia najbardziej uznanym browarom kontraktowym w Polsce.

Browar Błonie słynie z produkcji rzemieślniczych piw: Kampinoskie, Inne Beczki, Polski Folklor, z Małej Pasieki, ze Smakiem, czy MORS. Piwowarzy skutecznie łączą najnowocześniejsze metody produkcyjne z dbałością o tradycyjne receptury. 

Case study BMP Consulting Partner Comarch roku 2021
Case study BMP Consulting Partner Comarch roku 2021
Case study BMP Consulting - Partner Comarch roku 2021
Case study BMP Consulting - Partner Comarch roku 2021

Na jakich funkcjonalnościach najbardziej zależało firmie? - największe wyzwania

Zarządzanie firmą produkcyjną tak dużą, jak Browar Błonie wymaga sprawnego oprogramowania IT do zarządzania. W związku z tym w 2020 r. nasz klient Browar Błonie podjął decyzję o wdrożeniu kompleksowego rozwiązania Comarch ERP XL odpowiedzialnego za zarządzanie produkcją, kontrolę jakości, zapasy, magazyn, sprzedaż, zamówienia, CRM, eksport, serwis oraz księgowość.

Rozwiązanie, którego poszukiwał Klient musiało spełnić następujące wytyczne:

 • Możliwość zwinnego planowania kolejnych etapów produkcji już w trakcie cyklu produkcyjnego,
 • rezerwacje partii surowców wraz ze śledzeniem i raportowaniem – traceability*,
 • wielopoziomowe wyliczanie marż,
 • budżet trade marketingowy,
 • szczegółowy raport ilości zaplanowanych i wyprodukowanych piw, pozwalający korygować założenia planistyczne i moce przetwórcze,
 • ciągłe podnoszenie jakości planowania i realizacji produkcji poprzez analizę zgłoszeń przestojów
 • planowanie, rozliczenia przeglądów i napraw linii technologicznych.

Czemu Comarch ERP XL?

Głównymi atutami przemawiającymi za wyborem oprogramowania Comarch ERP XL są:

 1. Comarch jako Polski producent dostosowuje oprogramowanie zgodnie z polskimi przepisami.
 2. Wsparcie działalności spółki we wszystkich  obszarach działalności przy jednoczesnej ich centralizacji: produkcja, kontrola jakości, logistyka, sprzedaż, zakupy, księgowość, kadry i płace.
 3. Wbudowane w standardzie mechanizmy pozwalające na wdrożenie optymalnego systemu do: planowania, rejestrowania i rozliczenia produkcji, określenia rachunku zysków i strat, wyliczenia różnych poziomów marży.

Analiza i warsztaty analityczne przed wdrożeniem

W przeciągu 15 dni odbyło się 10 spotkań analitycznych z Klientem, a naszymi ekspertami. Spotkania analityczne były jednocześnie połączone z warsztatami wdrożeniowymi. Już na etapie analizy procesy produkcyjne zostały sprawdzone przez Klienta na specjalnie przygotowanej bazie testowej. Po odbytych spotkaniach dokumentacja z analizy przedwdrożeniowej został przygotowany w ciągu 5 dni, a Klient zaakceptował dokument bez żadnych uwag.

W wyniku analizy  zostały dobrane moduły takie jak: Produkcja, MES (Rejestracja produkcji), Comarch Magazynier, Zamówienia, Import, Sprzedaż, CRM, Księgowość, e-Sprawozdania, Płace i Kadry, Analizy Business Intelligence, Comarch ECOD oraz Serwis. Podczas analizy skupiliśmy się na uproszczeniu procesów i usystematyzowaniu pracy, a także usprawnieniu wymiany danych między poszczególnymi działami.

Przebieg wdrożenia systemu Comarch ERP XL

Na przełomie października i listopada została podpisana umowa wdrożeniowa oraz zakupiono licencje Comarch ERP XL, a następnie rozpoczęło się wdrożenie.

W pierwszej kolejności powstała infrastruktura sieciowa: serwer bazodanowy, na którym zainstalowano środowisko systemowe wraz z wybranymi licencjami. Kolejnym krokiem była instalacja, konfiguracja oprogramowanie na stanowiskach pracy oraz migracja danych kontrahentów, kart towarowych, planów kont. Po pełnej instalacji i konfiguracji odbyły się  szkolenie o  charakterze hybrydowym. Część zajęć odbywało się zdalnie, część na miejscu u Klienta w Browarze Błonie. Podczas wdrożenia Klient wykazywał się dużym zaangażowaniem, przedstawiał najbardziej złożone i nietypowe scenariusze, jakie mogą przytrafić się w browarze.

Wdrożenie udało się wykonać w rekordowo krótki czasie – półtora miesiąca od zakończenia analizy! Dzięki doświadczeniu naszych konsultantów obyło się bez konieczności wykonywania dodatków programistycznych, co znacząco obniżyło koszty i czas wdrożenia.

Korzyści z wdrożenia Comarch ERP XL

 1. Rekordowy czas wdrożenia – proces wdrożenia systemu Comarch ERP XL w Browarze Błonie trwał 2 miesiące.
 2. Optymalizacja produkcji – skrócenie czasu potrzebnego na zaplanowanie i rozliczenie zlecenia produkcyjnego o 85%.
 3. Dane wprowadzone w jednym miejscu mogą być wykorzystywane przez wszystkie działy.
 4. Ułatwienie zarządzania promocjami i cennikami – segmentacja kontrahentów na grupy z uwzględnieniem kanałów sprzedaży.
 5. Traceability partii surowców, półproduktów i wyrobów gotowych – możliwość tworzenia raportów traceability.
 6. Automatyzacja planowania produkcji – dzięki algorytmom zaszytym w Comarch ERP XL.
 7. Możliwość wydawania produktów według terminów ważności produktów (FEFO), a także z uwzględnieniem preferencji odbiorców.
 8. Cała biurokracja i rozliczenia eksportowe (akcyza) w jednym miejscu.
 9. Wielokanałowa sprzedaż w kanałach HoReCa.

Podsumowanie wdrożenia Comarch ERP XL

Dzięki Comarch ERP XL 100% wymagań Klienta zostało zrealizowanych w standardzie systemu. Wdrożenie nie wymagało dodatków programistycznych. Poznając dobrze system można go dostosować do najbardziej szczegółowych wymagań. Doświadczony zespół oraz zaangażowanie ze strony Klienta, to gwarancja szybkiego i skutecznego wdrożenia.

Case study BMP Consulting - Partner Comarch roku 2021

"Dzięki swojemu doświadczeniu, firma BMP Consulting szybko i trafnie zidentyfikowała potrzeby i oczekiwania Browaru Błonie. W rezultacie znacznemu usprawnieniu w dotychczasowym działaniu uległa kontrola kosztów poszczególnych działów, a czas potrzebny na zaplanowanie i rozliczenie zlecenia produkcyjnego skrócono o 85%.”

„Ze względu na tempo prac wydaje mi się, że całe wdrożenie trwało jeden dzień. Od samego początku zdawałem sobie sprawę, że ten projekt będzie nie lada wyzwaniem. Jednak dzięki doświadczonemu zespołowi, ale również dużemu zaangażowaniu Klienta, udało się zrealizować wszystkie prace w założonych pierwotnie terminach, co jest nie lada sukcesem. Za jeszcze większy sukces poczytuję wykorzystanie szerokich możliwości systemu Comarch ERP XL. Dzięki temu nie było potrzeby tworzenia dodatków programistycznych.”

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym Zarząd i Pracownicy Browaru Błonie opowiadają o korzyściach, które zauważyli po wdrożeniu:

Referencje Comarch ERP XL

Jesteś zainteresowany rozwiązaniem Comarch ERP XL?

Skontaktuj się z nami i umów bezpłatną konsultację

+48 530 922 325

Adres: ul. Centralna 22, 05-816 Opacz-Kolonia

Email: biuro@bmpconsulting.pl

Udostępnij
Udostępnij