logo BMP Consulting

Wdrożenie Portalu B2B GO! w Janex International Sp. z o.o.

Integracja platformy B2B z systemem do zarządzania Comarch ERP XL, dynamiczne zarządzanie bazą produktową z 12 tyś. produktów z poziomu systemu ERP, Panel Klienta z dostępem do zamówień, faktur i salda płatności

Kilka słów o Janex International Sp. z o.o.

Firma Janex International Sp. z o.o. to dystrybutor profesjonalnych systemów zabezpieczeń od 30 lat na polskim rynku. Specjalizuje się w sprzedaży urządzeń do telewizji przemysłowej, systemów alarmowych, kontroli dostępu, dźwiękowego ostrzegania, nagłośniania, sygnalizacji pożarowej, automatyki budynku itp. Oferuje sprzęt największych producentów na świecie: AJAX, BOSCH, DAHUA, HIKVISION, OPTEX, RISCO, ROGER, SATEL itp. Ich baza produktowa zawiera ponad 12 000 pozycji towarów, które szybko są zastępowane produktami o coraz to nowszej technologii.

Dlaczego wdrożenie portalu B2B od BMP Consulting?

W związku z dynamicznym rozwojem branży zabezpieczeń oraz rynku e-commerce w roku 2018 wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom firma postanowiła wdrożyć rozwiązanie sprzedaży online – portal B2B. Głównymi wymaganiami, jakie przemawiały za wyborem rozwiązania było:  

  • Integracja platformy B2B z systemem do zarządzania Comarch ERP XL,
  • Zarządzanie bazą produktową z poziomu systemu ERP,
  • Tworzenie dynamicznych filtrów produktowych,
  • Weryfikacja i tworzenie dostępu dla Klienta z indywidualnymi rabatami,
  • Panel Klienta z dostępem do zamówień, faktur, sald płatności,
  • Płatności online, kredyty kupieckie z aktualnymi warunkami handlowymi,
  • Moduł ofertowania dla Klienta,
  • Możliwość tworzenia akcji promocyjnych, wyprzedażowych, outlet-u.

Po zbadaniu rozwiązań dostępnych na rynku za najlepsze rozwiązanie uznano portal B2B / B2C – autorskie rozwiązanie firmy BMP Consulting Sp. z o.o., które umożliwiło szybką integrację z systemem Comarch ERP XL oraz spełniało wszystkie postawione wymagania przez firmę Janex International Sp. z o.o.

Przebieg wdrożenia portalu B2B w Janex

Całe wdrożenie zostało przeprowadzone profesjonalnie na najwyższym poziomie. Począwszy od audytu i wnikliwej analizy, poprzez konsultacje i projektowanie procesów biznesowych związanych ze sprzedażą online. Rozwiązanie B2B, które dostarczyła firma BMP Consulting Sp. z o.o. spełniło wszystkie oczekiwania oraz polepszyło komunikację między partnerami biznesowymi. Panel B2B dostarczył nieograniczony dostęp do oferty produktowej, stanów magazynowych, cenników oraz pozwolił na ekspresową realizację zamówień wraz z śledzeniem statusu przesyłki. Klient dostał możliwość generowania spersonalizowanych ofert dla swoich Klientów bez konieczności wysyłania zapytania ofertowego, aby ustalić indywidualne rabaty sprzedażowe. Portal B2B Janex aktualnie jest nadal rozwijany o nowe funkcjonalności, aby nadążyć za trendami sprzedaży online oraz branży systemów zabezpieczeń.

Patrząc na całokształt współpracy z firmą BMP Consulting Sp. z o.o. udzielamy im naszej rekomendacji i polecamy, jako firmę, która dostarcza profesjonalne i dedykowane rozwiązania dla każdej branży. Jest to zaufany Partner Comarch świadczący usługi serwisowania i utrzymania systemu Comarch ERP XL.