logo BMP Consulting

Webinar o KSeF: jak nie dać się zaskoczyć? Już 28 lutego 2023 o godz. 14.00

Wdrożenie KSeF w Polsce zostało opóźnione, lecz wszystko wskazuje na to, że od 2024 roku Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy.

Co to jest KSeF?

Krajowy System e-faktur to istotne zmiana w zakresie fakturowania oraz obiegu faktur w Polsce. Wprowadzony został nowy rodzaj faktury tj. faktura ustrukturyzowana, która będzie wystawiana według określonego wzorca za pośrednictwem dedykowanej platformy Ministerstwa Finansów – Krajowego Systemu e-Faktur („KSeF”).  Wdrożenie KSeF w Polsce zostało opóźnione, lecz wszystko wskazuje na to, że od 2024 roku Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy. Dla wielu podatników wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych będzie stanowiło duże wyzwanie i będzie oznaczało konieczność przygotowania oraz implementacji nowych rozwiązań po stronie systemu ERP lub innych rozwiązań IT. 

O webinarze KSeF

Korzystanie z centralnej platformy do e-fakturowania tj. Krajowego Systemu e-Faktur stanie się obowiązkowe od 1 stycznia 2024 r. Te same kroki są podejmowane także przez inne kraje Unii Europejskiej, takie jak Francja, Rumunia czy Hiszpania. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie obowiązku wymiany dokumentów za pośrednictwem tych platform.

Dołącz do webinaru, aby dowiedzieć się, jak przygotować swoją firmę do elektronicznej wymiany dokumentów ze swoimi klientami i dostawcami oraz od kiedy będziesz musiał wysyłać i odbierać faktury ustrukturyzowane.

Agenda:

14:00 – 15:00 

  • E-fakturowanie w świetle „VAT in Digital Age”,
  • Krajowy System e-Faktur (KSeF) – aktualne przepisy, planowane zmiany (KPMG),
  • rozwiązania IT jako odpowiedź na wyzwania polskich spółek (Comarch),
  • digitalizacja jako narzędzie do optymalizacji przepływu danych w łańcuchu dostaw (Comarch),
  • przykłady wdrożeń Comarch EDI z globalnych rynków (Comarch).

Partnerzy: KPMG, GS1, PIM

28 luty 2023 godz. 14.00

Dni
Godziny
Minuty

Wypróbuj darmowy okres próbny komunikacji z KSeF w systemach Comarch ERP, który będzie trwał do 30 września 2023 roku.