logo BMP Consulting

Webinar Comarch IoT MES ‑ System zaawansowanego zarządzania produkcją

Już 19 kwietnia o godz. 11.00 zobacz jak Comarch IoT MES pomaga w zarządzaniu produkcją dzięki integracji z systemami ERP (np. Comarch ERP XL) oraz innowacyjnej architekturze wykorzystującej UNS (norma ISA-95) oraz rozwiązaniom IoT i Asset Tracking.

O Webinarze Comarch IoT MES

Webinar poświęcony będzie innowacyjnemu rozwiązaniu Comarch IoT MES, które ułatwia zarządzanie produkcją i jej monitorowanie. Comarch IoT MES to kompleksowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć efektywność produkcji, poprawić jakość produktów oraz zmniejszyć koszty produkcji. Wykorzystuje on najnowocześniejsze technologie z zakresu IoT (Internet of Things) do zbierania i analizy danych z maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu można w czasie rzeczywistym monitorować parametry produkcji, przewidywać awarie maszyn i planować prace serwisowe. Natomiast MES (Manufacturing Execution System) to narzędzie, który pozwala na optymalizację procesów produkcyjnych, koordynację działań pracowników oraz monitorowanie wydajności maszyn i urządzeń.

Na webinarze zapoznasz się z systemem Comarch IoT MES i jego kluczowymi komponentami Supervisor, UNS, tablice Andon. Omówiona zostanie integracja z maszynami poprzez rozwiązania IoT, integracja modułu z systemem Comarch ERP XL oraz innymi alternatywnymi systemami ERP.

Zostanie omówiony temat mierzenia efektywności linii produkcyjnych w czasie rzeczywistym i OEE (Overall Equipment Effectiveness), czyli miara efektywności wykorzystania maszyn i urządzeń w procesie produkcyjnym. Dodatkowo zapoznasz się z funkcjonalnościami takimi jak: Unified Namespace z normą ISA-95, integracja IoT, wsparcie produkcji automatycznej oraz ręcznej, digitalizacja procesu (paperless), wsparcie użytkowników przez instrukcje cyfrowe, rozliczanie zleceń produkcyjnych, materiałów oraz innych kluczowych wartości systemu klasy MES.

Zobaczą Państwo jak systemy MES mogą działać z wewnętrznym krwioobiegiem firmy produkcyjnej czyli intralogistyką i jak do tego wykorzystać Comarch Asset Tracking. Dzięki niemu przedsiębiorstwa mogą w czasie rzeczywistym monitorować lokalizację i stan swoich aktywów, co umożliwia szybkie reagowanie na wszelkie problemy i zagrożenia.

Dni
Godziny
Minuty

Agenda:

(11:00 – 11:15) Moduły Comarch IoT MES

(11:15 – 11:30) UNS i norma ISA-95 - Integracja z Comarch ERP XL i innymi systemami ERP

(11:30 – 11:45) OEE, IoT, Asset Tracking – ciekawe przykłady zastosowania

(11:45 – 12:00) Pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do udziału w webinarze i odkrywania możliwości, jakie oferuje Comarch IoT MES.