logo BMP Consulting

Nowa wersja Comarch HRM 2023.2.1

Najnowsza wersja Comarch HRM 2023.2.1 jest już dostępna. Aplikacja została rozbudowana o funkcjonalności pracy zdalnej związane z nowelizacją Kodeksu Pracy.

Jakie zmiany w najnowszej wersji Comarch HRM 2023.2.1?

Najważniejsze zmiany dotyczą nowelizacji Kodeksu Pracy w zakresie pracy zdalnej. W tym zakresie zostały dodane funkcjonalność takie jak:

 • obsługa pracy zdalnej okazjonalnej wraz z kontrolą limitu rocznego,
 • możliwość akceptacji regulaminu pracy zdalnej przez pracownika przed jej zaplanowaniem,
 • określenie miejsca wykonywania pracy zdalnej,
 • możliwość usunięcia przez kierownika zatwierdzonego wniosku o pracę zdalną,
 • kontrola limitów pracy zdalnej z poziomu planu pracy, kreatora oraz czasu pracy,
 • wprowadzono możliwość dodawania dokumentów przez dowolnego Użytkownika.

Instalacja nowej wersji Comarch HRM

Aplikacja Comarch HRM w wersji 2023.2.1 współpracuje tylko z aplikacjami Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji 2023.3.1 lub nowszej.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą zmian w nowej wersji Comarch HRM

Czy wiesz jakie inne zmiany weszły lub mają wejść jeszcze w tym roku w prawie pracy?

Pracodawcy mogą już kontrolować trzeźwość swoich pracowników

21 lutego 2023 r. weszły w życie nowe przepisy o kontroli trzeźwości, które określają zasady kontroli w zakładzie pracy. Pomiar zawartości alkoholu w organizmie, pracodawca będzie mógł wykonać przy użyciu alkomatu.

Praca zdalna na stałe w Kodeksie pracy

7 kwietnia 2023 wejdzie w życie ustawa wprowadzającą na stałe pracę zdalną do Kodeksu pracy.

Co przewiduje kolejna nowelizacja?

Dłuższy urlop rodzicielski, dodatkowy urlop opiekuńczy, zwolnienie od pracy z powodu siły wyższej, elastyczna organizacja pracy, jasne warunki zatrudnienia, prawo do zmiany rodzaju umowy, zmiany w umowie o pracę na okres próbny.

Dlaczego warto wybrać Comarch HRM?

Aplikacja Comarch HRM to kompleksowe rozwiązanie dla działów kadrowych w firmach, które ma wiele zalet, takich jak:

 • Zintegrowany system: Comarch HRM łączy w sobie wiele funkcjonalności, takich jak zarządzanie kadrą i płacami, szkoleniami, rekrutacją oraz analizami i raportowaniem. Dzięki temu działy HR mają dostęp do pełnego obrazu swojej działalności w jednym miejscu.
 • Automatyzacja procesów: Aplikacja Comarch HRM umożliwia automatyzację wielu procesów HR, takich jak rekrutacja, weryfikacja kompetencji, przygotowywanie umów czy obsługa urlopów. Dzięki temu działy HR mogą zaoszczędzić czas i skupić się na bardziej strategicznych zadaniach.
 • Bezpieczeństwo danych: Comarch HRM zapewnia bezpieczeństwo i poufność danych, dzięki czemu działy HR nie muszą obawiać się o naruszenie prywatności pracowników.
 • Personalizacja: Aplikacja Comarch HRM umożliwia dostosowanie się do indywidualnych potrzeb i wymagań firm, co pozwala na łatwe dostosowanie procesów HR do konkretnych potrzeb.
 • Łatwość obsługi: Aplikacja Comarch HRM została zaprojektowana z myślą o łatwości obsługi, dzięki czemu korzystanie z niej jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.
Udostępnij
Udostępnij