logo BMP Consulting

Nowa wersja Comarch ERP XL 2024.1 już dostępna

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu aktualizacji Comarch ERP XL w wersji 2024.1. Wprowadzono ponad 100 nowych funkcji w różnych obszarach biznesowych.

Aktualizacja Comarch ERP XL 2024.1

W najnowszej wersji Comarch ERP XL 2024.1. wprowadzono ponad 100 nowych funkcji w różnych obszarach biznesowych. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany, na które należy zwrócić uwagę. 

Comarch ERP XL 2024.1, a nowe funkcjonalności z zakresu integracji z Krajowym Systemem e-Faktur – KSeF

Pomimo przesunięcia terminu obowiązku przekazywania dokumentów przez KSeF, prace nad automatyzacją różnych scenariuszy biznesowych są kontynuowane. Na kilkudziesięciu stronach dokumentacji funkcjonalnej nowej wersji Comarch ERP XL 2024.1 opisano następujące funkcjonalności:

  • Generowanie (A)FZ na podstawie faktury KSeF (nowe funkcje dotyczą głównie strony zakupowej).
  • Obsługę informacji o zaliczkach przyjętych w miesiącu sprzedaży (z dniem 1 września 2023 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące wystawiania faktur zaliczkowych i faktur rozliczających zaliczki. Podatnik nie ma obowiązku rejestrowania faktur zaliczkowych jeżeli zaliczka została otrzymana w tym samym miesiącu, w którym dokonana zostaje czynność, na poczet której tą zaliczkę otrzymano (art. 106b ust. 1a ustawy), natomiast w takim przypadku faktura obejmująca taką zaliczkę powinna zawierać informację o dacie jej otrzymania (art. 106e ust. 1a).
  • Przesyłanie faktur do KSeF za pośrednictwem Comarch EDI (użytkownik będzie miał dodatkową możliwość wysyłki dokumentów do KSeF za pośrednictwem systemu Comarch EDI. Aby nie procesować oddzielnie wysyłki dokumentów do EDI, a oddzielenie do KSeF można wysyłać dokumenty tylko do Comarch EDI a system zadba o wysłanie faktur do KSeF).

Nowości w zakresie środków trwałych i kursów walut

Szczególną uwagę zwrócono na możliwość wykorzystania pięciu torów amortyzacji dla środków trwałych oraz większa precyzja kursu na dokumentach i obiektach handlowych aż do 10 miejsc po przecinku (wprowadzona w systemie większa niż dotychczas precyzja licznika kursu została zaadoptowana na ofertach, zamówieniach, dokumentach zakupu/sprzedaży oraz pozostałych obiektach handlowych).

Elastyczność w dokumentach Paczek (PC)

Znacząco zwiększono elastyczność w dokumentach Paczek (PC), gdzie dzięki parametrom w konfiguracji można decydować o sposobie powiązania całych dokumentów oraz poszczególnych pozycji.

Integracja z Comarch Shipping

Dzięki Comarch Shipping zapewniono automatyczną komunikację z systemami kurierów i przewoźników, a także możliwość pobrania i wydruku etykiety przewozowej bezpośrednio z Comarch ERP XL. Przypomina się, że każdy użytkownik może uruchomić darmową wersję Comarch Shipping i korzystać z usług kurierskich za pośrednictwem platformy Apaczka.

Rozwój inteligentnego asystenta ChatERP

Dodano kolejne wydruki w formacie sPrint oraz intensywnie rozwijany jest inteligentny asystent AI – ChatERP. W ramach współpracy z Comarch e-Sklep wysyłane są informacje o statusach płatności oraz dodatkowe kody EAN towarów.

Planowanie produkcji i nowe opcje Comarch MES

Planowanie produkcji można realizować w Comarch APS, a utworzony w ten sposób harmonogram można następnie przesłać do Comarch ERP XL na zlecenia produkcyjne. Dodatkowo, w produkcji dodano możliwość wskazania na zleceniu produkcyjnym konkretnych zasobów, które powinny być uwzględnione w planowaniu, oraz przewiduje się nowe opcje w zakresie przeplanowania zleceń. Udostępniono także zupełnie przebudowaną wizualnie i technologicznie nową wersję Comarch MES.

Współpraca z platformą Comarch Apfino

Dla lepszej obsługi oraz usprawnienia procesów faktoringu i windykacji można wykorzystać współpracę Comarch ERP XL z platformą finansową Comarch Apfino.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP XL 2024.1

+48 530 922 325

Oddział Warszawa:

ul. Centralna 22, 05-816 Opacz-Kolonia

Oddział Olsztyn:

ul. Marka Kotańskiego 2/B.015 (Koszary Park), 10-166 Olsztyn

e-mail: biuro@bmpconsulting.pl

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji? Skorzystaj z formularza kontaktowego lub skontaktuj się z naszym zespołem.