logo BMP Consulting

Business Inteligence

Analiza danych, która umożliwia podejmowanie decyzji

Co to Business Inteligence?

Business Intelligence jest to oprogramowanie do wizualizacji danych transakcyjnych, takich jak: wielkość sprzedaży i zakupu, marża, stany magazynowe itp. Do przekształcania danych wykorzystywane są narzędzia Business Intelligence, które posiadają już standardowe raporty lub pozwalają w prosty sposób  stworzyć własne analizy wyliczające kluczowe wskaźniki efektywności. 

Jakie są zalety Business Inteligence?

 • Analityczne podejście do prowadzonego biznesu – decyzje oparte o dane,

 • Stworzenie jednego rzetelnego źródła danych na potrzeby raportowania,

 • Ograniczenie błędów w obróbce danych,

 •  Dostęp do narzędzi do wizualizacji danych,

 • Możliwość ciągłego monitorowania sytuacji firmy,

 • Narzędzie do prowadzenia własnych analiz,

 • Wsparcie dla wielu działów firmy,

 • Możliwość generowania stałych raportów,

 • Oszczędność czasu, zasobów ludzkich.

Najważniejsze funkcje Business Inteligence

Comarch HRM Pulpit pracownika

Dashboardy

Atrakcyjna wizualizacja danych biznesowych, wykorzystanie przejrzystych wykresów, tabel, wskaźników, map, czy własnych schematów, obrazów, interakcje pomiędzy elementami dashboardu, filtrowanie danych

Kooperacja

Repozytorium: Dystrybucja raportów i dashboardów, zarządzanie dostępem. Subskrypcje: Cykliczne wiadomości email wraz z najświeższą wersją wybranego raportu. Powiadomienia: Powiadomienia w aplikacji, dzięki którym będziesz na bieżąco. Komentarze: Dodawanie komentarzy do własnych oraz udostępnionych raportów, łatwiejsza komunikacja

Dodatkowe wyróżniki

Wielojęzyczność: Obsługa wielu języków. Multiplatformowość: wykorzystanie .NET Core pozwala uniezależnić się od licencji Microsoft i stawiać rozwiązanie w oparciu o serwery oparte na open source (Linux) czy MacOS. Silnik analityczny: Wbudowany wydajny silnik przetwarzający dane, możliwość harmonogramowania odświeżenia danych, łączenie danych z wielu źródeł, wykorzystanie formuł przy tworzeniu miar wyliczanych

Comarch Business Inteligence

Business Inteligence jako źródło wiedzy o firmie w zakresie:

 • Rentowność sprzedaży,

 • Planowanie zakupów,

 • Rozliczanie sprzedaży,

 • Motywowanie pracowników,

 • Zlecenia produkcyjne,

 • Analiza reklamacji,

 • Działanie promocyjne.

Korzyści z wdrożenia Business Inteligence

Lepsze podejmowanie decyzji biznesowych

Analizę danych z różnych obszarów działania firmy pozwala właścicielom i menedżerom podejmować trafniejsze i bardziej świadome decyzje biznesowe.

Pełny wgląd w funkcjonowanie firmy

Kompleksowa analiza danych biznesowych pozwala na śledzenie wydajności i osiąganie celów w czasie rzeczywistym.

Skuteczna analiza trendów i przewidywanie wyników

Analizę trendów rynkowych, przewidywanie wyników i wczesne wykrywanie potencjalnych problemów umożliwia szybką reakcję na zmiany i minimalizację ryzyka niepowodzeń.

Efektywna optymalizacja procesów biznesowych

Identyfikacja obszarów wymagających poprawy i optymalizacji procesów zwiększa efektywność działania oraz oszczędność czasu i zasobów.

Bogactwo raportów i analiz

Comarch ERP Optima oferuje aż 280 raportów i 17 Dashboardów, które dostarczają różnorodne możliwość analizy zasobów, opakowań, dokumentów, konkretnych klientów czy kontrahentów.

Precyzyjne monitorowanie wyników

Monitorować wydajność i wyników firmy w czasie rzeczywistym pozwala na szybką reakcję na zmiany rynkowe i podejmowanie odpowiednich działań.

Wydajna współpraca i komunikacja wewnętrzna

Udostępnianie raportów i analiz wewnątrz firmy, wspiera efektywną współpracę między zespołami i umożliwia podejmowanie decyzji na podstawie wspólnych danych.

Wsparcie w procesie podejmowania decyzji strategicznych

Comarch ERP Optima pozwala na precyzyjne badanie różnych scenariuszy i możliwości, co jest niezwykle pomocne przy podejmowaniu kluczowych decyzji strategicznych.

Dlaczego warto współpracować z BMP Consulting?

— 3 powody, aby powierzyć wdrożenie właśnie nam!

1. Dopasowanie

Naszym priorytetem przy wdrażaniu jest indywidualne podejście. Dlatego już przy pierwszej prezentacji otrzymasz sprofilowaną wersje, odpowiadającą potrzebom Twojego  przedsiębiorstwa.

2. Eksperci

Ludzie to najważniejszy element składowy BMP Consulting. Dlatego staramy się, aby mieć na stanowiskach ekspertów, którzy będą znali Twoją branżę. Przydzielimy Ci specjalistę, który doskonale rozumie, o czym mówisz i dokładnie będzie wiedział jakie rozwiązania zaproponować.

3. Autorskie moduły

W swojej pracy staramy się dać od siebie coś więcej niż tylko standardowe usługi. W BMP Consulting proponujemy autorskie moduły, niedostępne nigdzie indziej. Ta przewaga sprawia, że możemy wpłynąć jeszcze bardziej na optymalizacje działań Twojej firm.

Skontaktuj się z nami

+48 530 922 325

Adres: ul. Centralna 22, 05-816 Opacz-Kolonia

Email: biuro@bmpconsulting.pl