logo BMP Consulting

Analizy BI Comarch ERP Optima: Rozwój obszarów analitycznych

Obszar analityki biznesowej stanowi kluczowy element działania każdej firmy. Pozwala on dostarczać wiedzę niezbędną do podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Business Intelligence (BI) zapewnia menedżerom i decydentom dostęp do aktualnych i kompleksowych danych, które wspierają proces podejmowania strategicznych decyzji.

Analizy BI Comarch ERP Optima: Decyzje poparte faktami i danymi

Obszar analityki biznesowej stanowi kluczowy element działania każdej firmy. Pozwala on dostarczać wiedzę niezbędną do podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Business Intelligence (BI) zapewnia menedżerom i decydentom dostęp do aktualnych i kompleksowych danych, które wspierają proces podejmowania strategicznych decyzji.

W tym kontekście Comarch ERP Optima wyróżnia się, oferując zaawansowane narzędzia analityczne, które są nieocenionym wsparciem dla przedsiębiorstw. Centralnym elementem tego rozwiązania jest Comarch Point – platforma umożliwiająca tworzenie interaktywnych raportów oraz ułatwiająca interpretację i zrozumienie zgromadzonych danych. Dzięki temu, użytkownicy Comarch ERP Optima mogą lepiej zrozumieć funkcjonowanie firmy i podejmować bardziej trafne decyzje.

Warto podkreślić, że Analizy BI w Comarch ERP Optima to moduł przyjazny użytkownikom, a  do jego obsługi nie jest potrzebna zaawansowana wiedza informatyczna. Dzięki temu bez sztabu specjalistów IT, każdy jest w stanie samodzielnie tworzyć własne zestawianie przy pomocy metody drag&drop, czyli przeciągnij i upuść.

Analizy BI Comarch ERP Optima

Analizy BI w Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima oferuje narzędzie analityczne o nazwie Comarch Point, które umożliwia tworzenie interaktywnych raportów oraz ułatwia interpretację i zrozumienie danych. W ramach ERP Optima BI dostępny jest szereg standardowych raportów z różnych obszarów analitycznych takich jak: sprzedaż, zakupy, płatności, księgowość, VAT, kadry i płace, magazyny, serwis, środki trwałe, CRM itd. To pozwala na kompleksową analizę różnych aspektów funkcjonowania firmy. Obecnie w Comarch ERP Optima dostępnych jest aż 280 raportów i 17 dashboardów. 

Analiza trendów i przewidywania wyników

Comarch BI Point umożliwia analizę trendów i przewidywanie wyników, co skutecznie zwiększa efektywność działań i minimalizuje ryzyko niepowodzeń. Monitorowanie wydajności i osiąganie celów stają się bardziej precyzyjne, a identyfikacja obszarów wymagających poprawy pozwala na reagowanie na bieżąco.

Ciągły rozwój obszarów analitycznych

System Comarch ERP Optima stale jest rozwijany są wprowadzane nowe funkcje i procesy biznesowe dostosowane do potrzeb użytkowników oraz zmian prawnych. Rozwijane są także obszary analityczne, co przekłada się na coraz bardziej zaawansowane raporty i analizy.

Nowe raporty i funkcje analityczne:

Wspomniana ewolucja systemu Comarch ERP Optima przynosi coraz to nowsze raporty i funkcje analityczne. Przykłady:

  • Raport sprzedaży z atrybutami zasobów: pozwala na analizę sprzedaży z jakich partii pochodzą towary, które sprzedane zostały konkretnym kontrahentom. Dzięki temu łatwo można prześledzić ścieżką od dostawy do ostatecznego odbiorcy, konkretnych partii towaru.
  • Raport zakupów z atrybutami zasobów: podobnie jak w przypadku raportu sprzedaży, ten raport umożliwia analizę zakupów z uwzględnieniem partii zasobów.
  • Analiza opakowań na dzień: raport pozwala na analizę ilości i wartości opakowań posiadanych przez danego kontrahenta w zadanym okresie.
  • Wprowadzone dokumenty: W nowej wersji raportu możliwa jest analiza konkretnych dokumentów wystawionych przez operatorów pod kątem ich typów i numerów.

Korzyści z wykorzystania analizy BI w Comarch ERP Optima

Dzięki dostępowi do szerokiej gamy raportów i analiz z różnych obszarów, firmy mogą działać skuteczniej i bardziej konkurencyjnie. System Comarch Point pozwala na wydajne generowanie interaktywnych raportów, co ułatwia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Lepsze podejmowanie decyzji biznesowych

Analizę danych z różnych obszarów działania firmy pozwala właścicielom i menedżerom podejmować trafniejsze i bardziej świadome decyzje biznesowe.

Pełny wgląd w funkcjonowanie firmy

Kompleksowa analiza danych biznesowych pozwala na śledzenie wydajności i osiąganie celów w czasie rzeczywistym.

Skuteczna analiza trendów i przewidywanie wyników

Analizę trendów rynkowych, przewidywanie wyników i wczesne wykrywanie potencjalnych problemów umożliwia szybką reakcję na zmiany i minimalizację ryzyka niepowodzeń.

Efektywna optymalizacja procesów biznesowych

Identyfikacja obszarów wymagających poprawy i optymalizacji procesów zwiększa efektywność działania oraz oszczędność czasu i zasobów.

Bogactwo raportów i analiz

Comarch ERP Optima oferuje aż 280 raportów i 17 Dashboardów, które dostarczają różnorodne możliwość analizy zasobów, opakowań, dokumentów, konkretnych klientów czy kontrahentów.

Precyzyjne monitorowanie wyników

Monitorować wydajność i wyników firmy w czasie rzeczywistym pozwala na szybką reakcję na zmiany rynkowe i podejmowanie odpowiednich działań.

Wydajna współpraca i komunikacja wewnętrzna

Udostępnianie raportów i analiz wewnątrz firmy, wspiera efektywną współpracę między zespołami i umożliwia podejmowanie decyzji na podstawie wspólnych danych.

Wsparcie w procesie podejmowania decyzji strategicznych

Comarch ERP Optima pozwala na precyzyjne badanie różnych scenariuszy i możliwości, co jest niezwykle pomocne przy podejmowaniu kluczowych decyzji strategicznych.

Analizy BI Comarch ERP Optima

Moduł analiz Comarch ERP Optima BI został stworzony z myślą o właścicielach i menedżerach małych i średnich firm, dla których do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych nie wystarcza już korzystanie z arkuszy Excel. Dostarcza informacji potrzebnych do monitorowania i zarządzania przedsiębiorstwem.

Przetestuj za darmo Comarch ERP Optima DEMO!

Comarch ERP Optima dzięki swojej modułowości podchodzi całościowo do kwestii zarządzania firmą.

Poznaj możliwości Comarch ERP Optima

Wersja demonstracyjna zawiera wszystkie moduły: Faktury, Księgowość, Kasa/Bank, Handel z Magazynem, Kadry i Płace, Środki Trwałe , CRM i Serwis, Analizy BI.

Dostępna wersja stacjonarna lub wersja w chmurze

Comarch ERP Optima jest dostępny w modelu stacjonarnym: instalowany lokalnie na urządzeniu z oprogramowaniem Windows oraz w Comarch Cloud (model abonamentowy) przez Internet.

Dołącz do grona zadowolonych Użytkowników

Z Comarch ERP Optima korzysta ponad 75 000 polskich firm z różnych branż. Cenią program przede wszystkim za zgodność z polskimi przepisami, intuicyjność oraz wsparcie największego polskiego producenta oprogramowania typu ERP.

logo Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima

Najpopularniejsze oprogramowanie do zarządzania dla małych i średnich firm, biur rachunkowych.

Zamów DEMO Comarch ERP Optima i testuj za darmo!

Najpopularniejsze oprogramowanie do zarządzania dla małych i średnich firm, biur rachunkowych.
Wypełnij formularz i zamów DEMO!